| Jenis Paparan | IPS-TFT-LCD |
| Nama jenama | WISEVISION |
| Saiz | 0.96 inci |
| Piksel | 80×160 Titik |
| Arah Pandangan | IPS/Percuma |
| Kawasan Aktif (AA) | 10.8×21.7 mm |
| Saiz Panel | 13.5×27.95×1.5 mm |
| Warna | 65 ribu |
| Kecerahan | 400(Min)cd/m² |
| Antara muka | SPI / MCU |
| Nombor Pin | 13 |
| IC Pemacu | ST7735S |
| Jenis Lampu Latar | 1 LED PUTIH CIPT |
| Voltan | -0.3~4.6 V |
| Suhu Operasi | -20 ~ +70 °C |
| Suhu Penyimpanan | -30 ~ +80°C |
N096-1608TBBIG11-H13 ialah modul paparan LCD TFT kecil IPS 0.96 inci yang akan mengubah pengalaman visual anda. Modul paparan TFT mempunyai resolusi 80 x 160 piksel dan direka bentuk untuk memberikan imej yang sangat jelas dan terang.
Modul paparan terbina dalam dengan IC pengawal ST7735S dan menyokong antara muka SPI 4-wayar bagi memastikan komunikasi yang lancar dan cekap antara paparan dan peranti. Julat voltan bekalan (VDD) yang luas iaitu 2.5V hingga 3.3V menjadikannya serasi dengan pelbagai sistem elektronik, memberikan fleksibiliti dan kemudahan penggunaan.
Salah satu ciri yang menonjol pada paparan LCD TFT 0.96 inci ini ialah panel IPS (In-Plane Switching) terbina dalam. Teknologi ini menawarkan sudut tontonan yang lebih luas iaitu kiri: 80 / kanan: 80 / atas: 80 / bawah: 80 darjah (tipikal), membolehkan pengguna menikmati visual yang jelas dan terang dari semua sudut. Sama ada anda menonton video, melihat foto atau bermain permainan, paparan ini memastikan pengalaman visual yang unggul.
Dengan kecerahan modul 400 cd/m² dan nisbah kontras 800, modul paparan LCD TFT ini memberikan warna yang kaya dan dinamik untuk menghidupkan kandungan anda. Sama ada anda menggunakannya untuk aplikasi perindustrian, elektronik pengguna atau peranti boleh pakai, paparan ini menjamin kualiti imej yang sangat baik.
N096-1608TBBIG11-H13 sangat sesuai untuk aplikasi seperti peranti boleh pakai, instrumen perubatan, Rokok Elektronik. Suhu operasi modul ini ialah -20 ℃ hingga 70 ℃, dan suhu penyimpanan ialah -30 ℃ hingga 80 ℃.