| Jenis Paparan | IPS-TFT-LCD |
| Nama jenama | WISEVISION |
| Saiz | 7.0 inci |
| Piksel | Titik 800×480 |
| Arah Pandangan | IPS/Percuma |
| Kawasan Aktif (AA) | 153.84×85.632 mm |
| Saiz Panel | 164.90×100×3.5 mm |
| Susunan warna | Jalur Menegak RGB |
| Warna | 16.7 juta |
| Kecerahan | 350 (Min)cd/m² |
| Antara muka | RGB 8-bit selari |
| Nombor Pin | 15 |
| IC Pemacu | 1*EK9716BD4 1*EK73002AB2 |
| Jenis Lampu Latar | 27 LED PUTIH CIPT |
| Voltan | 3.0~3.6 V |
| Berat | TBD |
| Suhu Operasi | -20 ~ +70 °C |
| Suhu Penyimpanan | -30 ~ +80°C |
B070TN333C-27A ialah modul paparan TFT-LCD 7” inci; diperbuat daripada resolusi 800x480 piksel. Panel paparan ini mempunyai dimensi modul 164.90×100×3.5 mm dan saiz AA 153.84×85.632 mm. Mod paparan biasanya berwarna putih, dan antara mukanya ialah RGB. Paparan mempunyai jaminan selama 12 bulan dan tersedia sebagai bekalan kilang. Paparan ini mempunyai IC pemacu bersepadu EK9716BD4 dan EK73002AB2 pada modul. Julat voltan bekalan antara muka 3.0V hingga 3.6V. Paparan ini boleh digunakan dalam pelbagai aplikasi seperti sistem navigasi kereta, pemain media mudah alih, sistem kawalan perindustrian, dan sebagainya. Modul TFT ini boleh beroperasi pada suhu dari -20℃ hingga +70℃; suhu storannya adalah dari -30℃ hingga +80℃.
Paparan LCD TFT 7" B070TN333C-27A menyokong teknologi CTP (Panel Sentuh Kapasitif), yang membolehkan antara muka pengguna yang lebih intuitif dan responsif berbanding skrin sentuh resistif. Teknologi skrin sentuh kapasitif adalah berdasarkan prinsip mengesan perubahan kapasitans pada permukaan panel sentuh.
Panel sentuh terdiri daripada lapisan konduktif lutsinar di atas panel paparan dan IC pengawal yang mengesan perubahan dalam kapasitans yang disebabkan oleh sentuhan manusia. Ia memberikan tindak balas input yang lebih tepat dan jitu serta mempunyai jangka hayat yang lebih lama daripada skrin sentuh resistif.