| Jenis Paparan | IPS-TFT-LCD |
| Nama jenama | WISEVISION |
| Saiz | 3.95 inci |
| Piksel | Titik 480×480 |
| Arah Pandangan | IPS/Percuma |
| Kawasan Aktif (AA) | 36.72×48.96 mm |
| Saiz Panel | 40.44×57×2 mm |
| Susunan warna | Jalur Menegak RGB |
| Warna | 262K |
| Kecerahan | 350 (Min)cd/m² |
| Antara muka | SPI / MCU/RGB |
| Nombor Pin | 15 |
| IC Pemacu | ST7701S |
| Jenis Lampu Latar | 8 LED PUTIH CIPT |
| Voltan | 2.5~3.3 V |
| Berat | 1.2 g |
| Suhu Operasi | -20 ~ +70 °C |
| Suhu Penyimpanan | -30 ~ +80°C |
TFT040B039 ialah modul IPS TFT-LCD segi empat sama bersaiz 3.95 inci yang terdiri daripada 480 x 480 piksel.
Modul ini menyokong antara muka RGB dan menggunakan panel IPS, dengan sudut pandangan lebar kiri: 80/kanan: 80/atas: 80/bawah: 80 darjah (nilai tipikal), kontras 1000:1 (nilai tipikal), kecerahan 350 cd/m² (nilai tipikal), panel kaca terang, nisbah aspek 1:1.
Modul TFT040B039 terbina dalam dengan IC pengawal ST7701S, dan julat voltan bekalan kuasa antara muka ialah 2.5V~3.3V, dengan nilai tipikal 2.8V.
Model TFT040B039 mempunyai julat suhu kerja -20 ℃ hingga +70 ℃; Julat suhu penyimpanan ialah -30 ℃ ~ +80 ℃.
Ia sangat sesuai untuk aplikasi seperti instrumen perubatan, peranti pegang tangan, sistem pemantauan keselamatan.