| Jenis Paparan | IPS-TFT-LCD |
| Nama jenama | WISEVISION |
| Saiz | 3.97 inci |
| Piksel | 480×800 Titik |
| Arah Pandangan | IPS/Percuma |
| Kawasan Aktif (AA) | 51.84×86.40 mm |
| Saiz Panel | 55.44×96.17×2.1 mm |
| Susunan warna | Jalur Menegak RGB |
| Warna | 16.7 juta |
| Kecerahan | 350 (Min)cd/m² |
| Antara muka | MIPI |
| Nombor Pin | 15 |
| IC Pemacu | ST7701S |
| Jenis Lampu Latar | 8 LED PUTIH CIPT |
| Voltan | 2.7~3.3 V |
| Berat | TBD |
| Suhu Operasi | -20 ~ +70 °C |
| Suhu Penyimpanan | -30 ~ +80°C |
TFT040B029-A0 ialah modul paparan IPS TFT-LCD 3.97 inci; diperbuat daripada resolusi 480 x 800 piksel.
Modul ini menyokong antara muka Siri MIPI DSI (2 lorong), ia menampilkan panel IPS yang mempunyai kelebihan sudut tontonan yang lebih luas iaitu Kiri:85 / Kanan:85 / Atas:85 / Bawah:85 darjah (tipikal), nisbah kontras 800 (nilai tipikal), kecerahan 350 cd/m² (nilai tipikal), panel permukaan Anti-Silauan.
Paparan LCD MIPI 3.97 inci ini adalah mod potret; ia menyepadukan IC pemacu ST7701S pada modul, julat voltan bekalan antara muka 2.7V hingga 3.3V.
Panel ini mempunyai pelbagai perspektif, warna-warna terang dan imej berkualiti tinggi dengan sifat tepu.
Ia sangat sesuai untuk peralatan perindustrian kecil, sistem pemantauan keselamatan, peranti pegang tangan, perakam pemanduan dan aplikasi produk lain.
Modul TFT ini boleh beroperasi pada suhu dari -20℃ hingga +70℃; suhu penyimpanannya adalah dari -30℃ hingga +80℃.