| Jenis Paparan | IPS-TFT-LCD |
| Nama jenama | WISEVISION |
| Saiz | 3.97 inci |
| Piksel | Titik 320×480 |
| Arah Pandangan | IPS/Percuma |
| Kawasan Aktif (AA) | 55.68×83.52 mm |
| Saiz Panel | 60×92.25×2.2 mm |
| Susunan warna | Jalur Menegak RGB |
| Warna | 16.7 juta |
| Kecerahan | 400 (Min)cd/m² |
| Antara muka | MCU |
| Nombor Pin | 15 |
| IC Pemacu | ILI9488 |
| Jenis Lampu Latar | 8 LED PUTIH CIPT |
| Voltan | 2.7~3.3 V |
| Berat | TBD |
| Suhu Operasi | -20 ~ +70 °C |
| Suhu Penyimpanan | -30 ~ +80°C |
TFT398B008 ialah modul LCD TFT 3.98 inci dengan panel IPS. Modul ini terbina dalam dengan IC pemacu ILI9488 yang menyokong antara muka MCU.
Paparan potret ini mempunyai resolusi 320×480 titik dan kecerahan 400 cd/m² (nilai tipikal), dan kontras 1200 (nilai tipikal).
Panel IPS mempunyai kelebihan sudut pandangan yang luas iaitu Kiri:89 / Kanan:89 / Atas:89 / Bawah:89 darjah (tipikal).
Panel ini mempunyai pelbagai perspektif, warna-warna terang dan imej berkualiti tinggi dengan sifat tepu.
Ia sangat sesuai untuk aplikasi seperti instrumen perubatan, peranti pegang tangan, sistem pemantauan keselamatan.
Suhu operasi modul ini ialah -20 ℃ hingga 70 ℃, dan suhu penyimpanan ialah -30 ℃ hingga 80 ℃.